6.11.2017 / Gösterim Sayısı : 181

İl Müdürümüz Sayın Valimizle Birlikte Bir Dizi Ziyarette Bulundu

#İl Müdürümüz Sayın Valimizle Birlikte Bir Dizi Ziyarette Bulundu

          İl Müdürümüz Nail KIRMACI, 04.11.2017 Cumartesi günü Sayın Samsun Valimiz Osman KAYMAK ve beraberindeki ekiple birlikte, Bölgemizdeki bazı tarımsal işletmelere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin ilk durağı olan Çarşamba İlçesi Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) fındık alımı deposunda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan Vali ve beraberindeki heyet, çalışmaları denetledi.  

           Sonrasında, 100 dönüm arazideki 75 dönüm kapalı sera alanına sahip olan OR-SAM A.Ş. Sera İşletmesinde incelemelerde bulunan Vali KAYMAK, Haziran ayında bölgede yaşanan sel felaketi ile ilgili olarak mağdurlara müjde verdi. KAYMAK; sel felaketinde mağdur olan vatandaşlar için AFAD'dan istenen ödenek kapsamındaki iki milyon iki yüz yetmiş bin TL'nin ellerine ulaştığını bildirdi.  

           İl Müdürümüz Nail KIRMACI ile birlikte OR-SAM A.Ş. Sera İşletmesinde incelemelerde bulunan Vali KAYMAK, işletmede sürdürülen iyi tarım uygulamaları ile yakından ilgilenerek, serada gerçekleştirilen tüm faaliyetler hakkında çalışanlardan bilgi aldı. 

           Daha sonra Sayın Vali, İl Müdürümüz ve beraberindeki heyet, 15 Ekim Dünya Kadınlar Günü kapsamında bu yıl 3.'sü düzenlenen Proje Yarışmasında; 'Ayşe Hanım'ın Çiftliği' projesi ile 3.'lüğe değer bulunan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşinin de katıldığı törende ödüllendirilen kadın çiftçimiz Ayşe AKKUŞ'u ziyaret etti. Burada, Çarşamba İlçesinde kurduğu işletmede manda sütünden ürünler üreten Türkiye üçüncüsü Ayşe AKKUŞ ve diğer kadın girişimciler ile tek tek sohbet eden Vali, projeleri ile ilgili gerek İl Müdürümüzden ve gerekse de girişimcilerin bizzat kendilerinden bilgi aldı.

           Ziyaretin son durağı Aksa Tarım Gelemen İşletmesi olurken, İşletme Müdürü Enver ZOR işletmenin çalışmaları hakkında heyete bilgi verdi.  Yaklaşık 11.958 dönüm arazi üzerine kurulu Aksa Tarım Gelemen İşletmesi ziyaretinde ilk olarak 5500 besi hayvanının bulunduğu alanı gezen Vali Osman KAYMAK, alanın temizliği konusuna dikkat çekerken, işletmenin sulama konusundaki taleplerine de yardımcı olma sözü verdi.

           Ziyarette Samsun Valimiz Osman KAYMAK, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Nail KIRMACI ve ilgili personelimizin yanı sıra; Çarşamba Kaymakamı Mustafa GÜNEY, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin DÜNDAR,  Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr Fatih ÖZKAN da hazır bulundu.


''