11.10.2017 / Gösterim Sayısı : 167

Mavi Yıldız Tekrar Hampton By Hilton Otel ve Serra Otel’de

#Mavi Yıldız Tekrar Hampton By Hilton Otel ve Serra Otel’de

           Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan ve Samsun turizmine önemli ölçüde katkı sağlaması amaçlanan, bu nedenle ülkemizde bir ilk olan Mavi Yıldız Projesi ile ödüllendirilen Turizm İşletme Belgeli otellerin, ödül aldıkları teknik ve hijyenik koşulları devam ettirip ettirmediklerine dair, üçer aylık periyotlar halinde yapılan komisyon denetimleri devam etmektedir.

           İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Semra GÜLTEN'in Başkanlığında, Gıda Mühendisliği Fakültesi Bölüm Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürü, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Samsun Lokantacılar, Tatlıcılar, Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri ve İl Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrolörlerinden oluşan komisyon, en son 29 Eylül 2017 tarihinde ödüllü otellerimizde Hampton by Hilton Otel ve Serra otelde kontrol ve denetimini gerçekleştirmiştir.

           Yapılan bu denetim sonucunda her iki otel de Mavi Yıldız projesinde ödüllü işletme olarak kalmaya hak kazanmıştır. İşletmelerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

          Mavi Yıldız ile taçlandırılan otellerimizin, değerlendirme komisyonu tarafından rutin kontrolleri devam edecektir. Ödül almaya hak kazandıkları koşulları korumayan otellerin ödülleri komisyon onayıyla geri alınıp, halka duyurulacaktır.


''