25.8.2017 / Gösterim Sayısı : 140

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail KIRMACI Hayvan Pazarlarında Denetlemelerde Bulundu

#İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail KIRMACI Hayvan Pazarlarında  Denetlemelerde Bulundu

           İlimizdeki hayvan pazarlarında denetlemelerde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail KIRMACI, İl Müdürlüğü olarak Kurban Bayramı için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

         İl Müdürü Nail KIRMACI, İl Müdür Yardımcısı Bekir KARAOSMANOĞLU ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut GÜLER hayvan pazarında denetlemelerde bulunarak satıcılarla sohbet etti. Çalışmalara dair açıklamada bulunan İl Müdürü Nail KIRMACI, vatandaşların sağlıklı biçimde kurban ibadetlerini yerine getirmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Pazarların giriş noktalarına veteriner kontrol noktaları koyduklarını belirten İl Müdürü Nail KIRMACI, "Veteriner hekimlerimiz bu noktalarda mesai mefhumu gözetmeksizin sağlık taraması yapmaktadır. Bu çalışmalarımız Kurban Bayramı boyunca da devam edecektir" dedi.

Hayvan Pazarı Mobilde

           Ayrıca vatandaşların 'haysag' adlı mobil uygulamayı cep telefonlarına indirip küpe numarası bilgisiyle hayvana dair tüm bilgileri edinebileceklerini kaydeden İl Müdürü Nail KIRMACI, hayvan pazarında sıkıntı yaşanması halinde İl Müdürlüğünün (0362) 231 37 00 no'lu telefon numarasından yetkililere ulaşabileceğini de belirtti.

Pazarlar Düzenli Olarak Dezenfekte Ediliyor

           Bunların yanı sıra hayvan pazarlarında düzenli olarak dezenfeksiyon çalışması yapıldığına da dikkat çeken İl Müdürü Nail KIRMACI; "Özellikle giriş ve çıkış noktaları olmak üzere bölgedeki bütün pazarlarımız düzenli olarak dezenfekte edilecektir. Dezenfekte araçlarımız da yine mesai mefhumu gözetmeksizin devamlı pazarlarda olacaktır. Bayram boyunca da kesim yerlerinde hastalık çıkması durumunda imha işlemi gerçekleştirildikten sonra dezenfeksiyon sağlanacaktır" ifadelerini kullandı.

''