15.11.2016 / Gösterim Sayısı : 1397

Arıcılarımıza Duyurulur

         Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Eylem Planı Kapsamında "Arıcılığın Geliştirilmesi Programı" Çerçevesinde Hibe Destekleri verilmektedir.  Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi Kapsamında arı yetiştiricilerinin üretim faaliyetine geçmelerini sağlamak üzere arıcılık ekipmanları edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile İl Müdürlüğümüz arasında 14.11.2016 tarihinde protokol imzalanarak hibe programı başlatılması sağlanılmıştır.

       Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Eylem Planı doğrultusunda uygulamaya konulan  "Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi" kapsamında İlimiz Arı Yetiştiricileri Birliğine veya Bal Üreticileri Birliğine üye, DOKAP tarafından düzenlenen eğitime katılanlardan en az 50 arılı kovanı olan  ve AKS  kaydı olan arıcılarımıza Hibe Desteği verilecektir.

          " Arıcılık Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi" çerçevesinde; İlimizde arıcılık yapmakta olan yararlanıcılara Polen ve Propolis üretimi konusunda gerekli olan seyyar polen kapanı, polen kurutma makinesi, polen ayıklama makinesi, polen tuzaklı arı kovanı,  propolis kapanı, propolis tuzağı renkli kavanoz (propolis için) ve mini derin dondurucu alımı için hibe desteği verilecektir.

          Eğitime katılıp da  hibe desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerimizin en geç 25.11.2016 tarihi mesai bitimine kadar Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla İl Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

           Arıcılığın Geliştirilmesi Programı Kapsamında sağlanacak hibe desteğinin ilimiz ve bölge arıcılığına hayırlı olmasını temenni ederiz.

''